Barion Pixel
Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.

Otthoni iratmegsemmisítő: Hogyan válassz biztonságos megoldást?

Miért fontos az iratmegsemmisítő használata otthon?

Manapság egyre több személyes adatot kezelünk otthon is: bankszámlakivonatok, orvosi papírok, szerződések. Ezek az adatok védelemre szorulnak, mivel a kukába dobott iratok könnyen adatszivárgáshoz vezethetnek. Egy otthoni iratmegsemmisítő segítségével egyszerűen megelőzheted, hogy illetéktelenek hozzáférjenek a személyes információidhoz.

Az otthoni iratmegsemmisítők a termékkategória belépő darabjai, napi néhány lap gyors és hatékony megsemmisítésére alkalmasak. Nevükből adódóan otthoni célokra tökéletesek, az irodába azonban érdemes nagyobb kategóriás gépet választani.


Kép: Sencor "SSK 361" otthoni iratmegsemmisítő, mely egyszerre 6 lap ledarálására képes

Mire figyelj otthoni iratmegsemmisítő vásárlásánál?

Megsemmisítési kapacitás

Otthonra elegendő egy kisebb kapacitású iratmegsemmisítő is, általában 5-10 lap egyszerre történő megsemmisítésére. Gondold át, milyen gyakran használod majd, és ennek megfelelően válassz.

Vágási típus

  • Csík vágás: Egyszerűbb, olcsóbb megoldás. Típustól függően általában kb. 7 mm széles csíkokra vágja a papírt, nagyon érzékeny adatok megsemmisítésére nem javasolt.

  • Konfetti vágás: Biztonságosabb, két irányban is vágó mechanika dolgozik a gépben, biztonsági szinttől függően kisebb-nagyobb konfettidarabokra vágja a papírt. Érzékeny adatok megsemmisítésére otthoni körülmények között ideális választás.

  • Mikrokonfetti vágás: Az egyik legmagasabb biztonsági szint, ennek megfelelő árazással. Otthoni célokra felesleges, irodai közegbe javasoljuk.

Hogyan használj helyesen otthoni iratmegsemmisítőt?

Ne terheld túl

A kisebb modellek nem ipari használatra valók. Mindig figyelj a gyártó által javasolt maximális lapmennyiségre, illetve a vágható anyagokra is, sok belépő szintű gép még nem alkalmas például gemkapcsok vágására, ezeket darálás előtt el kell távolítanod a papírból. Szintén fontos figyelned az ajánlott folyamatos használati időre (minden termék adatlapján megtalálod), ezt a gyártók vágási ciklusként szokták megadni: például kisebb gépeknél előfordulhat, hogy 2 perc folyamatos vágást követően legalább 30 percet pihentetni kell a motort. A drágább gépek általában hosszabb folyamatos működésre is képesek.

Tartsd tisztán

Időnként távolítsd el a papírdarabokat, és használj speciális iratmegsemmisítő olajat a pengék karbantartására. A vágási ciklus közben ne állítsd le a gépet, ha már elkezdted a vágást, fejezd is be. Az iratmegsemmisítők szakszerű karbantartásáról korábban írtunk már, vásárlás előtt mindenképpen olvasd el vonatkozó cikkünket itt.

Mennyibe kerül egy otthoni iratmegsemmisítő?

Mint mindenhol, a határ itt is a csillagos ég. Általánosan elmondható, hogy egy belépő szintű készülék már 15.000 Ft körüli összegért beszerezhető, de ne feledd, ezek a gépek csak otthoni, alkalmi használatra megfelelőek, az irodai terhelést nem fogják bírni. Ha egészen konkrét típusra vagy kíváncsi, görgess kicsit lejjebb és nézd meg a legnépszerűbb otthoni iratmegsemmisítőinket!

Tartalomhoz tartozó címkék: iratmegsemmisítő

Kapcsolódó tartalmak